Kocioł UKS Green – Producent kotłów i piecy na ekogroszek oraz pellet drzewny – Kotły Pleszew DTO
 
https://pleszew-kotly.pl/wp-content/uploads/2022/07/tlo-4.jpg
Konfiguracja_czopuchy_3
UKS-Green_002
UKS-Green_003
UKS-Green_001

KOCIOŁUKS GREEN

Rodzaj opału: Pellet
Moc: 16 kW, 24 kW, 32 kW
  • wyposażone w ekologiczny palnik „Pelletix II”
  • palnik z automatyczną zapalarką ceramiczną
  • certyfikat 5 klasy
  • budowa wymiennika bazująca na sprawdzonej konstrukcji górnokanałowej
  • proste czyszczenie od przodu kotła
  • wykonanie z materiałów najwyższej jakości
  • możliwość wyboru i rozbudowy różnych zestawów elektroniki do kotła

Kotły typu UKS Green są niskotemperaturowymi kotłami wodnymi przystosowanymi do spalania paliwa typu pellet. Dzięki swojej wysokiej sprawności sięgającej 94% oraz nowoczesnemu wykonaniu spełniają rygorystyczne wymagania normy PN-EN 303-5 i posiadają certyfikat 5 klasy jakości emisji spalin co sprawia że są przyjazną formą dostarczania ciepła dla naszego domu.

Kotły na pellet UKS Green posiadają specjalny nowoczesny podajnik paliwa wyposażony w zapalarkę i przystosowany do spalania paliwa o granulacji 6-8mm. Paliwo w kotle uzupełnia się do zintegrowanego kosza zasypowego a cały proces palenia kontrolowany jest z poziomu mikroprocesorowego sterownika. Obecnie kotły tego typu budowane są w trzech wielkościach o mocach nominalnych: 16kW, 24kW oraz 32kW przeznaczonych do ogrzewania budynków o różnym zapotrzebowaniu energetycznym.

Trochę o paliwie:

Paliwa typu „Pellet” są to produkty grzewcze należące do grupy biopaliw, w przypadku których energię uzyskuje się ze spalania surowców odnawialnych poddanych granulowaniu. Spalanie pelletu powoduje bardzo niską emisję szkodliwych gazów NO i SO w porównaniu do innych form uzyskiwania energii cieplnej. Pellet nazywany jest „zielonym węglem”, ponieważ podczas jego spalania do atmosfery nie wydzielają się żadne szkodliwe dla środowiska substancje. Jedynym efektem spalania pelletu jest powstanie śladowych ilości popiołu. Natomiast dwutlenek węgla pochodzący ze spalania biomasy uznaje się za wcześniej pobrany z atmosfery przez rośliny. Emisja nowego dwutlenku węgla jest więc związana tylko z jego przetwarzaniem i transportem.